Rasy

Ludzie

Ludzie to najliczniejsza z ras tego świata. Są przy tym tak bardzo ludźmi jak tylko mogą być. Urozmaiceni kulturowo, łatwo adaptujący się do różnych warunków, pełni ludzkich słabości, żyjący krótko w porównaniu z innymi rasami. To oni jednak dominują nad innymi rasami w tym świecie - który tak naprawdę nie należał do nich, lecz do elfów oraz krasnoludów i został odebrany siłą.

Elfy

Jest to jedna ze Starych Ras (jak m.in. gnomy, krasnoludy), przybyła na swoich białych okrętach o wiele wcześniej niż ludzie. Elfy są pod wieloma względami przeciwieństwem krasnoludów – rasa niezmiennie piękna, wysoka i smukła posiadająca szpiczaste uszy i drobne, pozbawione kłów równe zęby. Z krasnoludami łączą ich dwie rzeczy – własna arogancja i wzajemna wrogość. Elfy nie polegają na prochu strzelniczym, lecz na łukach, a zamiast armat wolą wykorzystać magię, do której mają niezwykły talent. Odnoszą się z ogromną pogardą do ludzi, wielu ich szczerze nienawidzi za zbrodnie przodków. Nie są wylewne, nie okazują bezpośrednio uczuć. Wśród ludzi panuje przekonanie, że w elfy w ogóle nie płaczą.

Krasnoludy

Rasa humanoidalna, wzrostem dorosły krasnolud sięga ludzkiemu mężczyźnie mniej więcej do piersi. Są dużo lepiej zbudowani od ludzi, dzięki czemu są silniejsi i wytrzymalsi, noszą długie brody. Świetni żołnierze, doskonale znają się na wszelkich rzemiosłach, mają niezwykłą smykałkę do interesów. Są też twardzi i uparci do granic absurdu, lecz też weseli i pogodni. Pozostają niezrównanymi górnikami, kowalami i płatnerzami. Rodzinną ziemią krasnoludów jest Mahakam.

Wiedźmini

Znany również jako Wiedźmak, Vedymin, Wiedmolol Bul bądź Vatt'ghern. Jest to mutant-wojownik, szkolony od małego dziecka do zabijania potworów. Podczas szkolenia dzieci poddawane są morderczym mutacjom wiedźmińskim (tzw. próbom i zmianom), wśród których najbardziej znana to Próba Traw. Większość dzieci nie przeżywa mutacji. Wiedźmini są najemnikami - zabijają potwory po uzyskaniu zlecenia, za określoną kwotę pieniędzy. Powiadają, iż wiedźmini nie posiadają uczuć.

Gnomy

Jest to jedna ze Starych Ras, która jako pierwsza pojawiła się na kontynencie. Gnomy razem z krasnoludami uważają Mahakam za swoją krainę, choć część z nich żyje w masywie Tir Tochair. Są świetnymi kowalami i metalurgami, a ich miecze - gwyhyry uważane są za najlepsze miecze świata.

Niziołki

To drobna rasa, której zdolności bitewne są przedmiotem kpin i żartów na całym świecie. Z żartów tych nie śmieją się jednak ci, którzy kiedyś stanęli między niziołkiem a jego drugim śniadaniem. Warto wspomnieć, że mimo iż niziołki są słabsze fizycznie to wykazują się zarówno niezwykłą zręcznością jak i niespodziewanym sprytem. Czyni to z nich (oprócz doskonałych kucharzy) wprawnych złodziei, zwinnych zwiadowców i doskonałych, politycznych intrygantów.

Półelfy

Jest to osoba wynikła z związku człowieka i elfa, dziedziczy ona cechy obu tych ras. Nie są jednak całkowicie długowieczne, zaczynają starzeć się w wieku 80 lat.

Wampiry 

Istoty wyższe tej rasy, wyglądem nie różnią się znacznie od ludzi. Są to potężne, niemal nieśmiertelne stworzenia, którym słońce nie szkodzi, a krew traktują niczym ludzie alkohol - sprawia im to przyjemność, dodaje energii, ale również prowadzi do nietrzeźwości i można się do niej uzależnić.
Jeśli przeoczyłam którąś z ras, lub chcecie dodać jakąś własną, proszę mnie o tym powiadomić pod zakładką ''Pomoc''.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz