Postacie Kanoniczne

Geralt z Rivii  

(postać zarezerwowana)

Zwany także Rzeźnikiem z Blaviken oraz Białym Wilkiem. Legendarny wiedźmin, bohater wielu ballad, rozpoznawany przez swoje białe włosy w każdym większym mieście. Krótko po narodzinach został zabrany do Wiedźmińskiego Siedliszcza - Kaer Morhen, gdzie miał przejść szkolenie. Standardowe Próby, między innymi Próbę Traw, przeszedł zaskakująco dobrze, więc jako jednego z niewielu wybrano go do dodatkowych eksperymentów. Był jedynym, który te eksperymenty przeżył.

Yennefer z Vengerbergu 

(postać zarezerwowana)

Czarodziejka słynąca ze swojej urody, mocy oraz ostrego charakteru. Ukochana Geralta z Rivii. Jak większość czarodziejek, jest bezpłodna i bardzo nad tym ubolewa, lecz swoją matczyną miłość przelała na Ciri - dziecko przeznaczone Geraltowi przez prawo niespodzianki.

Jaskier 

(postać wolna)

Czyli Julian Alfred Pankratz wicehrabia de Lettenhove - słynny poeta, trubadur, bard oraz najbliższy przyjaciel wiedźmina Geralta. Ma niespełna czterdzieści lat. Studiował przez cztery lata truwerstwo i poezję na Akademii Oxenfurckiej (podczas studiów zdobył opinię lenia, hulaki i idioty), a następnie został tam wykładowcą (gdy ukończył egzaminy z wynikiem celującym) i uczył studentów przez rok. Jest niezwykle przystojnym mężczyzną o wielkiej ogładzie, a przy tym jest wiernym kompanem i jest na swój sposób odważny.

Triss Merigold z Mariboru 

(postać wolna)

Młodziutka, wesoła, opiekuńcza i wyglądająca jak podlotek, ale też wybitnie utalentowana czarodziejka. Nazywana Czternastą ze Wzgórza wskutek tego, że została błędnie uznana za poległą w bitwie pod Wzgórzem Sodden. Przyjaciółka Yennefer i była kochanka wiedźmina Geralta.

Cirilla Fiona Elen Riannon 

(postać wolna)

Ciri, zwana również Lwiątkiem z Cintry. Jest legendarnym dzieckiem-niespodzianką, obiecanym wiedźminowi Geraltowi z Rivii. Księżniczkę zabrano do Kaer Morhen i wychowano na wiedźminkę, zaś Yennefer zapewniła jej wykształcenie magiczne. Jednak z powodu problemów wynikających z pochodzenia Ciri, dziewczyna zrzekła się magii, a zamiast mordować potwory, mordowała ludzi.

Zoltan Chivay 

(postać wolna)

Krasnolud, weteran II wojny z Nilfgaardem, przyjaciel Geralta. Przeżył Pogrom w Rivii, w Novigardzie następnie założył sztolnię parową i wziął ślub z Eudorą Breckenriggs. Pieniądze na zakład uzyskał wcześniej, gdy wraz z kamratami obrabował havekarów.

Shani 

(postać wolna)

Rudowłosa medyczka, była studentka Akademii Oxenfurckiej, a aktualnie dziekan katedry medycyny Uniwersytetu Oxenfurckiego. Przyjaciółka Jaskra i Geralta. Jest to przyjazna, dobra dziewczyna, o krótko przystrzyżonych włosach i uroczym uśmiechu.

Jeśli chcielibyście przejąć postać kanoniczną która nie znajduje się pod tą zakładką, powiadomcie mnie o tym, a ją dodam i zarezerwuję.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz